Komora klimatyczno-grzewcza

Komora klimatyczno-grzewcza

in , , mar 28, 2022

Patent dla branży poligraficznej

Komora klimatyczno-grzewcza jest innowacyjnym urządzeniem przeznaczonym dla branży poligraficznej. Korzystanie z komory zwiększa wydajność drukarni, gwarantując większą kontrolę nad procesem przygotowania papieru, jego kosztami przy jednoczesnym wprowadzeniu efektu zarządzania procesem druku oraz jego jakością.

Zmorą drukarzy jest za duża lub za mała wilgotność papieru. Papier musi być przechowywany w odpowiednich warunkach, w przeciwnym razie może się pofalować, zmienić kolor lub w ogóle nie nadawać się do druku.  

Opracowana przez TEH Transfer komora w szybkim czasie (max. 1h) pozwala uzyskać odpowiednie parametry papieru, tak aby nadawał się do zadruku. Wykorzystanie komory klimatyczno-grzewczej w procesie produkcji, zapewnia uzyskanie stabilnych parametrów papieru, co przekłada się na dobrą jakość spasowania, jak i kolorystyki. Zwiększa jakości wydruków oraz optymalizuje pracy drukarni.  

Podstawowe zalety zastosowania komory klimatyczno-grzewczej 

  • papier nie musi być magazynowany przez całą dobę na hali produkcyjnej (aspekt logistyczny) 
  • papier po odebraniu od dostawcy i umieszczeniu w komorze klimatyczno-grzewczej jest gotowy do zadruku w ciągu 1 godziny (aspekt czasowy) 
  • uzyskanie stabilnych parametrów papieru, co przekłada się na dobrą jakość spasowania, jak i kolorystyki (aspekt jakościowy) 
  • utrzymywanie parametrów delta druku (aspekt jakościowy) 

Komora klimatyczno-grzewcza jest wynalazkiem opatentowanym przez TEH Transfer