Nowa kategoria opakowań

Nowa kategoria opakowań

in , , maj 03, 2017

ABC (Antiseptic Barrier Carton) dla Koopress

W efekcie wielomiesięcznych badań i doświadczeń Teh Transfer we współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego nad zastosowaniem powłoki zabezpieczającej druk ze skutecznymi właściwościami antyseptycznymi i barierowymi, stworzyliśmy nową kategorię opakowań ABC (Antiseptic Barrier Carton).  

Kategoria opakowań ABC jest dedykowana w szczególności do opakowań farmaceutycznych, spożywczych, kosmetyków, zatem wszędzie tam, gdzie ważne są jak najwyższe normy antyseptyczne.   

 

Właściwości antyseptyczne – podwyższona odporność na infekcje mikroorganizmami, ze szczególnym uwzględnienie pleśni – w badaniach nad opakowaniami pokrytymi powłoką ABC, odnotowano 6-ciokrotny spadek poziomu skażenia pleśniami, w porównaniu  do kartonów tradycyjnych.

Ograniczony poziom migracji substancji chemicznych (stałych, ciekłych, lotnych) z farb, lakierów do żywności i otoczenia.

Ograniczony poziom uwalniania się substancji lotnych o uciążliwościach zapachowych nawet o 75% Innowacyjne rozwiązanie pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanej w opakowaniach ABC żywności, farmaceutyków, kosmetyków oraz wszelkich innych produktów, wymagających wysokich standardów antyseptycznych.

Warto dodać, że jest to pierwsze na Świecie a tym samym w Polsce zastosowanie powłoki zabezpieczającej druk, z tak skutecznymi właściwościami antyseptycznymi  
i barierowymi.

W ramach prac nad zastosowaniem powłoki zabezpieczającej druk ze skutecznymi właściwościami antyseptycznymi i barierowymi przygotowaliśmy technologię produkcji opakowań aseptycznych, a następnie w ramach wdrożenia opracowaliśmy wytyczne z proporcjami mieszaniny pudru (w zależności od różnych zmiennych druku ilość farby, lakier, grubość tektury), aby otrzymać zakładany poziom ochrony produkowanego produktu.